Archiwum


20.08.2019

Dzień Edukacji Narodowej

11.10.17r świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Wspaniały program artystyczny przedstawili uczniowie gimnazjum i spdp. Były też występy solistów i pyszny poczęstunek przygotowany dla wszystkich pracowników szkoły przez rodziców.

20.09.2019

20.09.2019

EWALUACJA ZEWNĘTRZNA W SPDP

W dniach 4-7 marca 2019 w szkole odbyła się ewaluacja zewnętrzna problemowa przeprowadzona przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Analizy sytuacji dokonano w Szkole Przysposabiającej do Pracy w następujących obszarach:
- uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej
- uczniowie są aktywni
-placówka współpracuje ze środowiskiem lokalnym na rzecz wzajemnego rozwoju

Konkurs
Konkurs
20.08.2019

Konkurs plastyczny

18 października Pani Małgosia wraz z uczennicą Jasminą i jej mamą jako reprezentanci odebrali nagrode za II miejsce w konkursie plastycznym pt. "pocztówka z wakacji" organiziwanym przez SP nr 9 w Sopocie. Wszyscy uczniowie klas SPmB i SPmE zdobyli wyroznienia- piekne gry edukacyjne i dyplomy

20.08.2019

ŚwiętoNiepodległości

8.11.17 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Panie: Agata,Roksana i Katarzyna sprawdzały wiedzę uczniów na temat naszego kraju. Było na poważnie i na wesoło, ale wszyscy dobrze się bawiliśmy

20.08.2019

Wizyta

Nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 im. Marii Grzegorzewskiej w Poznaniu gościli z wizytą w ramach współpracy

Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
20.08.2019

Pasowanie na ucznia

Dziś w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych

20.08.2019

Kraina Bajek

Kraina bajek zagościła dzisiaj w naszej szkole. Bawiliśmy się świetnie oglądając przedstawienie "Jaś wędrowniczek". W roli tytułowej nasz dobry znajomy Mateusz Kaczanowski!! Brawo!!

Andrzejki
Andrzejki
20.08.2019

Andrzejki

W dniu 1 grudnia odbyła się impreza andrzejkowa dla klas młodszych.
Były wspólne zabawy integracyjne ,tańce i pyszny zdrowy poczęstunek.
Bawiliśmy się znakomicie.Więcej zdjęć w galerii

Mikołaju, Mikołaju…
Mikołaju, Mikołaju…
20.08.2019

Mikołaju, Mikołaju…

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje

Turniej w Boule
Turniej w Boule
20.08.2019

Turniej w Boule

10 grudnia uczniowie naszej szkoły - Antoni i Nikodem wzięli udział w turnieju soft petanque II Memoriał Jurka Dębińskiego w miejscowości Kaliska. W zawodach uczestniczyło 12 dubletów z pomorskich klubów petanque. Atmosfera była wspaniała a rywalizacja trwała kilka godzin. Gratulujemy występu!

Roraty w szkole
Roraty w szkole
20.08.2019

Roraty

Nie tylko ciałem,ale i duchem przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Wczoraj gościliśmy ks. Kazimierza Czerlonka- proboszcza w parafii Gwiazda Morza, który poprowadził roraty oraz mszę świętą.

Jasełka szkolne
Jasełka szkolne
20.08.2019

Wigilia szkolna

Przy wigilijnym stole łamiąc opłatek święty, pomnijcie,
że dzień ten radosny w miłości jest poczęty.
Że jak mówi wam wszystkim dawne,
odwieczne orędzie
                                       z pierwszą na niebie gwiazdką
Bóg w Waszym domu zasiądzie

X Jubileuszowy Przegląd Jasełek
X Jubileuszowy Przegląd Jasełek
20.08.2019

W naszej szkole odbył się X Jubileuszowy Przegląd Jasełek.Wzięli w nim udział uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z trójmiejskich szkół a także klasy i grupy integracyjne sopockich przedszkoli i szkół podstawowych.Tematyka przedstawień dotyczyła okresu narodzenia Pańskiego.Aktorzy pięknie zaprezentowali się w bożonarodzeniowych inscenizacjach, przybliżając zgromadzonej publiczności magię Świąt.Filmy z Jasełek znajdują się w Galerii -filmy wideo

 Przegląd Małych Form Teatralnych
Przegląd Małych Form Teatralnych
20.08.2019

Przegląd Małych Form Teatralnych

16 stycznia był dla uczniów klas: SPmB i SPmE bardzo ważnym dniem. Nasi młodsi aktorzy wystąpili w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w SP nr 1 w Sopocie. Zaprezentowali bajkę pt. "O chatce i jej mieszkańcach". Mimo tremy wypadli znakomicie. Zajęli 2 miejsce! Dziękujemy rodzicom za przygotowanie profesjonalnych strojów.

Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa
20.08.2019

Dziś w naszych szkolnych murach odbyła się impreza karnawałowa na ludowo . Nie zabrakło pięknych strojów jak również postaci z bajek i filmów. Młodsi uczniowie bawili się znakomicie przy znanych utworach , ochoczo uczestniczyli w konkursach tanecznych.

20.08.2019

W dn. 7 marca odbyło się doroczne spotkanie z emerytownymi pracownikami naszej placówki. W miłej atmosferze, przy wiosennie przystrojonych stołach,wspominaliśmy dawne czasy. Uczniowie sopockiej szkoły muzycznej dali popis gry na instrumentach w formie mini-koncertu

Teatr Pinokio
Teatr Pinokio
20.08.2019

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy Teatr Lalek "Pinokio", który zabrał nas w "Zaczarowany Las"

20.08.2019

21 marca pierwszy dzień wiosny! W naszej szkole odbyły się po raz drugi warsztaty wielkanocne.Dużo wrażeń i przedświąteczna atmosfera. Uczniowie wraz z rodzicami pod kierunkiem nauczycieli wykonywali przeróżne świąteczne ozdoby,mazurki i próbowali zdrowego chleba. Wszystko zostało nagrane przez tvp Gdańsk

Żagielki
Żagielki
20.08.2019

Nasze Żagielki

W dniu 22 marca 2018 roku szkolna grupa taneczna” Żagielki” pod opieką Pani Izy Kukawki pojechała na IX Pomorskie Spotkania Taneczne organizowane przez SOSW nr 2 w Gdyni. Przegląd już kolejny raz odbył się w kinoteatrze GROM w Gdyni Oksywie. Na festiwalu wystąpiło 10 grup ze szkół specjalnych całego województwa. Wszyscy występujący otrzymali słodkie upominki , a cała grupa dyplom i przepiękną statuetkę tańczącej pary, którą wystawiliśmy w gablocie na holu głównym w budynku szkoły. Uczestnicy naszej grupy wraz z innymi uczestnikami bawili się na „Pomorskich Spotkaniach Tanecznych” wyśmienicie. Mamy nadzieję, że swój występ powtórzą na szkolnej imprezie Mam Talent i cała społeczność szkolna będzie mogła ocenić taneczne talenty naszych „ zawodników”.

Konkurs plastycznyCOLLAGE 2018
Konkurs plastycznyCOLLAGE 2018
20.08.2019

Konkurs plastyczny COLLAGE 2018

Nasza uczennica
Martyna Kowalska
otrzymała wyróżnienie
w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
COLLAGE 2018
„Mój ulubiony bohater z kreskówki”
Wykonała pracę pt. „Pingwiny z Madagaskaru” pod kierunkiem pani Katarzyny Pachowskiej
Tematyka pracy miała ścisły związek z zainteresowaniami Martyny. Jest to jedna z jej ulubionych kreskówek.
                         GRATULUJEMY!!!

20.08.2019

Jak co roku w kwietniu – już po raz siódmy – odbył się koncert charytatywny – stowarzyszenia „Zadba” na rzecz naszych podopiecznych. Sala koncertowa Opery Leśnej w Sopocie
wypełniła się po biegi. Muzycy Teatru Muzycznego w Gdyni
i studenci Studium Wokalno- Aktorskiego im.D Baduszkowej wykonali utwory E. Presleya w jazzowej aranżacji pod kierunek P. Goli i K.Wojciechowskiego. Podczas koncertu odbiel się aukcja prac podarowanych przez miłośników naszych koncertów
Dziękujemy artystom i wszystkich gościom za wspólnie spędzony czas.

Przegląd Małych Form Teatralnych
Przegląd Małych Form Teatralnych
20.08.2019

Dzisiaj dwie klasy szkoły podstawowej: SPmB i SPmE wzięły udział w przeglądzie teatralnym w Klubie ŻAK w Gdańsku. Nasi młodzi Aktorzy zajęli III miejsce. Gratulujemy!

20.08.2019

Sopocka 5-tka na 6

W dniu 23.05.18r. o godz. 10:00 w naszej szkole odbyły się szkolne „Majowe Prezentacje” pod hasłem: SOPOCKA 5-tka na 6. Wystąpili uczniowie ze wszystkich klas. Zaprezentowali swoje umiejętności, które zdobywali w ciągu roku pod kierunkiem nauczycieli, terapeutów, rehabilitantów i osób prowadzących dodatkowe zajęcia.
Bardzo nam było miło gościć na Prezentacjach rodziny naszych uczniów. Atmosfera imprezy była pełna wspaniałej energii i radości.
Dziękujemy uczestnikom Majowych Prezentacji za dostarczenie wszystkim wspaniałych przeżyć, wzruszeń i licznych powodów do refleksji.
Dziękujemy rodzicom tych niezwykłych uczestników za powierzanie rozwoju swoich dzieci nauczycielom i terapeutom naszej szkoły.
Doceniamy to zaufanie i dokładamy wszelkich starań, aby nasi uczniowie wspaniale się rozwijali i byli szczęśliwymi osobami.
Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM za przybycie i za wspólnie spędzony czas. Filmy z imprezy >Galeria >filmy wideo

20.08.2019

PÓLKOLONIE SIERPIEŃ 2018

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 5
W SOPOCIE

20.08.2019

FESTYN

Stowarzyszenie ZADBA zaprasza 16 czerwca dzieci i rodziców od godz.10.00 do ogrodu "wesołej zabawy" który jest przy szkole ZSS5 przy ul. Kazimierza Wielkiego 14.

20.08.2019

Wycieczka Sea Park w Sarbsk

Dzisiaj odbyła się wycieczka autokarowa do SeaParku w miejscowości Sarbsk.
Uczniowie mogli podziwiać park makiet zwierząt morskich, a także występ fok pod bacznym okiem trenerów. Niezapomnianych wrażeń i emocji naszym uczniom dostarczyło kino emocji 5d oraz oceanarium prehistoryczne 3d

20.08.2019

FESTYN

W sobotę odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Zadba. Było mnóstwo atrakcji i każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Ciekawą propozycją okazałą się stacja sensoryczna.Najmłodsi mieli okazję poeksperymentować z mąką,wodą,olejem, farbami, ziarnami.Jak co roku powodzeniem cieszyła się loteria fantowa oraz scena muzyczna.Na zamknięcie naszego spotkania odbył się mecz siatkowy na sali gimnastycznej.

Półkolonie
Półkolonie
20.08.2019

Półkolonie

Po raz pierwszy w tym roku w dniach 16-29 sierpnia odbyły się w naszej szkole półkolonie dla uczniów i wychowanków ZSS nr 5. Zajęcia dobywały się w godzinach 7:30 do 16:30. Podczas półkolonii uczestnicy pływali amfibią, zwiedzali Sopockie Muzeum. Odwiedzili papugarnię i ZOO w Gdańsku. Brali udział w zajęciach w Żeglarskim klubie Sopockim, w Grodzisku w Sopocie, w Sopotece – Miejsca Biblioteka Publiczna oraz zajęciach z dogoterapii. Słuchali koncertu skrzypcowego i oglądali film w Multikinie w Sopocie.
Ponadto w czasie półkolonii odbywały się zajęcia logopedyczne i rehabilitacyjne.
Dzięki pięknej pogodzie uczestnicy codziennie wychodzili na spacer, kąpali się w morzu, bawili się na placu zabaw, który został wyposażony w nową huśtawkę dla dzieci poruszających się na wózkach.
Podczas trwania półkolonii odwiedził nas Prezydent Pan Jacek Karnowski. W tym dniu organizowaliśmy zajęcia plastyczne, na których przygotowywane były kotyliony na paradę niepodległościową. Dzieciom pomagali opiekunowie i rodzice, a Pan Prezydent przekazał uczestnikom sopockie wakacyjne pamiątki.
Półkolonie zakończyliśmy z p. Marcinem Stefańskim, który zaprosił nas na przepyszne gofry.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby te kolonie stały się wyjątkowe i niezapomniane!

SOPOT NA FALI OSZCZĘDNOŚCI
SOPOT NA FALI OSZCZĘDNOŚCI
20.08.2019

20.08.2019

Wizyta gości z Poznania

W ubiegłym tygodniu gościliśmy zaprzyjaźnioną Szkołę Specjalną nr 103 z Poznania.
Wspólnie z klasą G1 wybraliśmy się na Westerplatte. Nasi goście zwiedzali naszą szkołę i brali udział w zajęciach z tablicą multimedialną. Ich wizytę zakończyliśmy grillem w przemiłej atmosferze.

100 lecie
100 lecie
20.08.2019

Bal Stulecia

W dniu 17 października 2018roku odbył się w naszej szkole wspaniały bal integracyjny 100-lecia z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę i 15-lecia Zespołu Szkół nr 5 w Sopocie. Na bal przybyli licznie zaproszeni goście, cała społeczność szkolna oraz rodzice, aby razem uczcić te wyjątkowe święta dla naszego Kraju i dla naszej szkoły.
Refleksją na temat święta niepodległości podzieliła się z nami Pani Dyrektor Iwona Goślicka, wręczyła również nagrody dyrektora szkoły dla pracowników i nauczycieli naszej placówki. Uroczystość poprowadziły Panie Grażyna Pesta i Julita Szulczyńska.
Uroczystość była wyjątkowa w związku z okrągłą stuletnią rocznicą odzyskania przez nasz kraj niepodległości. "11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - wolna Polska powróciła na mapę świata”. „Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa. Nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach polskich rodzin o zachowanie bytu naszego narodu”.
Rok 2018 to nie tylko ważna rocznica dla wszystkich Polaków,
rok 2018 to 15 rocznica zespołu szkół nr 5 w Sopocie.
Szkoła to nie tylko mury ale przede wszystkim ludzie, cała nasza społeczność. Celem naszych działań jest rozwój uczniów i zdobywanie przez nich wiedzy. Równie ważne są sukcesy naszych uczniów, współdziałanie i poczucie wzajemnego szacunku, jedności, zaufania, które sprawiają, że nasza szkoła jest wyjątkowa. Odbyła się prezentacja wydarzeń z działalności zespołu szkół nr 5 z ostatnich pięciu lat czyli od ostatniego jubileuszu, kiedy obchodziliśmy dziesięciolecie naszej szkoły.
Na wspaniałą i pouczającą lekcję polskości zaprosiły Panie Roksana Ardzińska, Agata Kulikowicz i Beata Radziuk-Gajewska. Lekcja angażowała do udziału uczniów, gości, rodziców.
Wielkie emocje wzbudziła również prezentacja umundurowania obrońców naszej polskiej ziemi na przełomie różnych epok. Stroje przygotowały Pani Małgorzata Kurowska i Pani Justyna Janosz, a w zstrojach zaprezentowali się nasi uczniowie: Damian Urbanik jako rycerz, Wiktor Wodziński jako Husarz, Szymon Wilkus jako żołnierz księstwa warszawskiego, Antoni Przysiężny jako marszałek Józef Piłsudski i Mariusz Gerlach jako komandos.
Chwilę muzycznego wzruszenia, podarowali nam nasi wspaniali uczniowi Milena, Basia, Dawid, Daniel. Ten niezwykły performers pt. „Forrest Gump” przygotowały Panie Danuta Starobrat i Marta Rusek.
Dziękujemy Wszystkim artystą za dostarczenie nam przeżyć chwytających za serce.
Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości krokiem poloneza przeszli na salę rekreacyjną. Pierwszą parą byli Pani Dyrektor i Pan Prezydent.
Na sali rekreacyjnej wszyscy uczestnicy balu zostali poczęstowani wielkim wspaniałym tortem przygotowanym specjalnie na naszą uroczystość.
Wyśmienite humory dopisywały wszystkim również w czasie wspólnych tańców przy polskiej muzyce począwszy od lat 20-tych do współczesności. Dodatkową atrakcją przygotowaną dla wszystkich gości było wspólne śpiewanie przy karaoke polskich hitów.
Dodatkowe podziękowania od organizatorów i wychowawcy kierujemy dla ucznia Kamila Lieskie z klasy SPdP za wielką pomoc i zaangażowanie w organizacji i pracach porządkowych naszego balu.

20.08.2019

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które

20.08.2019

Klasa gimnazjum brała udział w trzech konkursach plastycznych organizowanych z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz "Na fali energooszczędności".

Konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny
20.08.2019

Konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły co roku biorą, z dużym powodzeniem, udział w konkursach plastycznych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie.
W tym roku zaszczytne I miejsca w konkursie "Moja Polska - 100 lat Niepodległej" otrzymali uczniowie:
Natalia Bernatowicz - szkoła podstawowa
Martyna Tuchlin - gimnazjum
Wiktor Wodziński - gimnazjum
Jakub Babiarczyk - gimnazjum

Teatr
Teatr
20.08.2019

14 listopada gościliśmy grupę Studentów ze Studium Woklno-Aktorskiego im. D.Baduszkowej (rok III) z przedstawieniem "W poszukiwaniu kolorów" było bardzo sympatycznie i wesoło. Dziękujemy stowarzyszeniu ZADBA za zorganizowanie takiej atrakcji dla naszych uczniów w szkole.

Konkurs
Konkurs
20.08.2019

Uczniowie klasy SPmC, SPmB, SPmU w tym roku rozpoczęli konkursowe zmagania od przygotowania prac konkursowych pt. „Jesienne Drzewo” organizowane przez Szkołę Podstawową nr 9 w Sopocie. Naszym podopiecznym udało się zdobyć wyróżnienia:

20.08.2019

Przedstawienie papugi
Przedstawienie papugi
20.08.2019

14 grudnia nasza szkoła gościła niezwykłych gości, odwiedziły nas dwie fantastyczne papugi, które przygotowały dla pokaz pt. „szał podróżnika Trepka z papugami”. Było to niezwykłe przeżycie dla naszych uczniów, którzy mogli z bliska obejrzeć papugi, pogłaskać je a nawet wziąć na rękę.

20.08.2019

Dnia 3 grudnia naszą szkołę odwiedzili studenci którzy dla wszystkich uczniów naszej szkoły zorganizowali zimowe warsztaty. Zadaniem uczniów było zdobyć jak najwięcej pieczątek za dobrze wykonane zadanie m.in.: tor przeszkód, rzucanie do celu, tworzenie karmników dla ptaków, lepienie z masy solnej, malowanie. Uczniowie mogli na chwilę zamienić się w strażaka i założyć prawdziwy strażacki mundur. Ponadto nie zabrakło wspólnego muzykowania z wykorzystaniem instrumentów. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych warsztatów a my dziękujemy bardzo wszystkim studentom i ich opiekunom za zorganizowanie super zabawy!

Mikołajki
Mikołajki
20.08.2019

Mikołajki szkolne

6 grudnia odbyłysie warsztaty mikołajkowe.Uczniowie dekorowali pierniczki,ozdabiali świąteczne obrazki,a także wykonali kolorowe łańcuchy na choinkę.Na zakończenie warsztatów naszych uczniów odwiedził Mikołaj i każdemu wręczył upominek.

Wigilia i jasełka szkolne
Wigilia i jasełka szkolne
20.08.2019

Wigilia i jasełka szkolne

W dniu 19.12.2018r cała nasza społeczność szkolna spotkała się na corocznym występie Jasełkowym i uroczystej, wspólnej Wigilii.

Turniej Soft
Turniej Soft
20.08.2019

27 stycznia uczniowie naszej szkoły- Kajetan Krzemiński oraz Antoni Przysiężny wzięli udział w Turnieju Soft Petanque o Puchar Sekcji Petanque Kaliska. Nasi zawodnicy zagrali 5 rund prezentując wysoką formę sportową. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na boiskach.

Warsztaty zdrowego odżywiania
Warsztaty zdrowego odżywiania
20.08.2019

Warsztaty zdrowego odżywiania

W naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty zdrowego odżywiania. W tym roku prowadzeniem warsztatów zajęły się klasy : Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Organizatorami warsztatów byli p. Anna Grabska, p. Ewa Nowacka, p. Wiesław Kolendo. Uczniów wspierały też panie Małgorzata Hildebrandt i p. Hanna Ciecholewska.
W tym roku starsi uczniowie zaproponowali młodszym koleżankom i kolegom jak przygotować zdrowe soki ze świeżych cytrusów i desery z mrożonych owoców: jagód, malin, wiśni, truskawek i jogurtu naturalnego z dodatkiem banana. Dodatkowo deser można było wzbogacić nasionami słonecznika, dyni, orzechami laskowymi, włoskimi, rodzynkami daktylami.

Jasełka 2019
Jasełka 2019
20.08.2019

Przegląd Jasełek 2019

W dniu 4.01.2019r odbył się przegląd Jasełek organizowany po raz jedenasty przez Zespół Szkół Specjalnych Nr 5 w Sopocie, który jest przeznaczony przede wszystkim dla uczniów z niepełnosprawnościami ze szkół specjalnych Trójmiasta oraz oddziałów integracyjnych sopockich placówek.
W przeglądzie wzięło udział 8 grup: z Gdańska- Zespół Szkół Nr 2 , Szkoły Podstawowej nr 26, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 i 1 grupa z Przedszkola Nr 77, z Gdyni 1 grupa z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, z Sopotu - III klasa Szkoły Podstawowej Nr 8, 1 grupa Przedszkola Nr 12 i gospodarze Zespołu Szkół Nr 5. Wszystkie grupy otrzymały nagrody i poczęstunek. W sumie wystąpiło około 120 uczestników w festiwalu.
Jak zawsze każde przedstawienie było wyjątkowe, tak jak wyjątkowi i niezwykli są aktorzy jasełkowego przeglądu. Film >>>>>

Andrzejki
Andrzejki
20.08.2019

Andrzejki

30 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa Andrzejkowa. Uczniowie podczas zabawy mogli wywróżyć sobie przyszły zawód, imię drugiej połowy oraz co ich czeka w najbliższym czasie. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka przy której wszyscy tańczyli i się znakomicie bawili.

Szopka
Szopka
20.08.2019

Jak co roku nasza szkołą wzięła udział w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową. W tym roku przygotowania podjęły się klasy SPmC i SPmF. Nasza szopka zdobyła nagrodę publiczności. Gratulujemy!

Teatr Eden
Teatr Eden
20.08.2019

Przedstawienie

16 stycznia odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Opowieść wigilijna" w wykonaniu aktorów teatru EDEN z Wieliczki.
Spektakl opowiadał historię wujka Scrooga, który bardzo kocha pieniądze, jednak w wigilijną noc wydarzyła się rzecz niezwykła, odwiedziło go trzech specjalnych gości. Spektakl uświadamia dzieciom, że miłość i rodzina są bardzo ważne w życiu każdego człowieka.

DZIEŃ BABCI I DZADKA
DZIEŃ BABCI I DZADKA
20.08.2019

DZIEŃ BABCI I DZADKA

23 stycznia świętowaliśmy

Przegląd małych form teatralnych
Przegląd małych form teatralnych
20.08.2019

Przegląd małych form teatralnych

5 marca nasze przedszkolaki brały udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych

Turniej Soft
Turniej Soft
20.08.2019

Turniej Soft Petanque w Kaliskach

16.03.2017r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Turnieju Soft Petanque w Kaliskach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bal Karnawałowy
Bal Karnawałowy
20.08.2019

Bal Karnawałowy

Dnia 28 lutego cała szkoła bawiła się po raz ostatni przed postem na balu karnawałowym. Na balu nie zabrakło przebrań, można było spotkać supermenów, księżniczki a nawet piłkarzy. Muzyka i humory dopisały i wszyscy świetnie się bawili!>>>>>>

Ferie
Ferie
20.08.2019

Ferie

W dniach 11-15 luty w naszej szkole odbywały się ferie zimowe. Część naszych uczniów postanowiła ten czas spędzić z nami na wspólnej zabawie. Podczas zajęć mieli szanse piec pizze na którą sami robili zakupy. Wybrać się do kina na " o psie który wrócił do domu". Na feriach odbył się pierwszy turniej w boule. Walentynki postanowiliśmy uczcić wspólną zabawą taneczną. Nie zabrało czasu na wspólną zabawę przy puzzlach i grach planszowych. Wszyscy świetnie się bawili, i już nie mogą doczekać się kolejnych ferii!

ILUZJONISTA
ILUZJONISTA
20.08.2019

ILUZJONISTA

Dnia 22.03.2019r. w naszej szkole dzięki Stowarzyszeniu ZADBA odbył się pokaz iluzjonisty. Uczniowie mogli podziwiać sztuczki jak i samemu spróbować swoich sił na scenie pod bacznym okiem iluzjonisty. >>>ZDJĘCIA

KONCERT UCZNIÓW
KONCERT UCZNIÓW
20.08.2019

KONCERT UCZNIÓW

Dnia 18.03.2019r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć zespół muzyki dawnej Kontredans z Szkoły Podstawowej z oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Sopocie, którzy przygotowali dla nas piękny koncert. Uczniowie byli pod wrażeniem, nie zabrakło oklasków na bis. >>>ZDJĘCIA

Mieszkanie treningowe
Mieszkanie treningowe
20.08.2019

Trening mieszkaniowy

Uczniowie w pierwszym dniu treningu przypomnieli sobie zasady zdrowego stylu życia.
Zgodnie z tymi zasadami będą spędzać czas w mieszkaniu treningowym.
Czas będzie harmonijnie rozplanowany pomiędzy pracę, aktywności ruchowe, odpoczynek, relaks , korzystanie z sopockiej oferty kulturowej.
Uczniowie w zespole, w oparciu o piramidę zdrowego żywienia, napisali listę produktów żywnościowych z których będą komponowali posiłki i przekąski. Samodzielnie zakupili zdrowe pieczywo w piekarni. Owoce, warzywa i nabiał w sklepie samoobsługowym.
Po obiedzie uczniowie mieli czas na relaks i odpoczynek.
W aneksie kuchennym uczyli się łupać orzechy włoskie z użyciem „dziadka do orzechów”.
Na koniec zajęć posprzątali mieszkanie. Pożegnali się bardzo zadowoleni i z uśmiechem zapewnili, że przyjdą następnego dnia Zdjęcia >>>>>

ZAWODY SPORTOWE
ZAWODY SPORTOWE
20.08.2019

ZAWODY SPORTOWE

Dnia 29.03.2049r. studenci terapii zajęciowej z AWF przygotowali dla uczniów naszej szkoły zawody sportowe z motywem przewodnim zwierzęta. Uczniowie mieli szanse spróbować swoich sił w torach przeszkód, strzału do celu i nie tylko. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom. Gratulacje! >>>ZDJĘCIA

ZAWODY BOULE
ZAWODY BOULE
20.08.2019

ZAWODY BOULE

30 marca odbył się w naszej szkole Integracyjny Turniej Soft Petanque o Puchar Prezesa Stowarzyszenia "ZADBA". W turnieju wzięło udział 16 zawodników z ŚDS w Kaliskach, ZS w Subkowach, P Nr 5 w Rumi, SP Nr 8 w Sopocie, ZSS Nr 5 w Sopocie. I m-ce zajęli Zosia Lis i Błażej Zgurski, II miejsce zajęli Julia Pelska i Michał Galniewski, III miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły: Antonii Przysiężny i Kajetan Krzemiński!!! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!  >>>ZDJĘCIA

Warsztaty Wielkanocne 2019
Warsztaty Wielkanocne 2019
20.08.2019

Warsztaty Wielkanocne 2019

Mistrzostwa Polski Petanque
Mistrzostwa Polski Petanque
20.08.2019

Mistrzostwa Polski Petanque

W dniach 17 i 18 maja uczniowie naszej szkoły - Antoni Przysiężny oraz Kajetan Krzemiński wzięli udział w I Mistrzostwach Polski Petanque (Softy) Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Bornym Sulinowie. Reprezentanci naszej szkoły pierwszy raz brali udział w turnieju o tak wysokiej randze i zajęli 8 miejsce. Serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy w grze, zapału i wytrwałości w dwudniowych zmaganiach na boisku! >>>>zdjęcia

MAJOWE PREZENTACJE 5 na 6
MAJOWE PREZENTACJE 5 na 6
20.08.2019

MAJOWE PREZENTACJE 5 na 6

Festyn pod hasłem "zdrowego stylu życia"
Festyn pod hasłem "zdrowego stylu życia"
20.08.2019

Festyn pod hasłem "zdrowego stylu życia"

Wycieczka do Wdzydz
Wycieczka do Wdzydz
20.08.2019

Wycieczka do Wdzydz

13 czerwca klasa SPsD wyjechała busami szkolnymi na wycieczkę do Wdzydz.
Zwiedzaliśmy Kaszubski Park Etnograficzny ,oglądaliśmy kaszubskie chaty, kuźnię, szkołę, kościół. Potem zgłodnieliśmy i zrobiliśmy sobie kiełbaski na grillu. Były pyszne. Pogoda była dla nas łaskawa, widoki piękne, a powietrze świeże. Wycieczka się nam udała, wszyscy uczestnicy byli zadowoleni.

Wycieczka do Poznania
Wycieczka do Poznania
20.08.2019

Wycieczka do Poznania

Dnia 19 maja uczniowie klasy G1 pojechali na wycieczkę do zaprzyjaźnionej szkoły nr. 103 w Poznaniu. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy nową szkołę i kawiarenkę, w której zostaliśmy poczęstowani deserami przygotowanymi przez uczniów. Po poczęstunku poszliśmy na spacer po starym mieście. Widzieliśmy m.in Bramę Poznania nad rzeką Cybiną, Most Tumski oraz Katedrę poznańską. Na obiad zjedliśmy regionalne dania w restauracji "Hyćka".
Następnego dnia po śniadaniu uczestniczyliśmy w festynie szkolnym, na którym wspaniale się bawiliśmy. >>>>>>>Zdjęcia