Aktualne informacje i wydarzenia


02.11.2018

Klasa gimnazjum brała udział w trzech konkursach plastycznych organizowanych z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz "Na fali energooszczędności".

31.10.2018

Wizyta gości z Poznania

W ubiegłym tygodniu gościliśmy zaprzyjaźnioną Szkołę Specjalną nr 103 z Poznania.
Wspólnie z klasą G1 wybraliśmy się na Westerplatte. Nasi goście zwiedzali naszą szkołę i brali udział w zajęciach z tablicą multimedialną. Ich wizytę zakończyliśmy grillem w przemiłej atmosferze.

SOPOT NA FALI OSZCZĘDNOŚCI
SOPOT NA FALI OSZCZĘDNOŚCI
13.11.2018

Półkolonie
Półkolonie
30.10.2018

Półkolonie

Po raz pierwszy w tym roku w dniach 16-29 sierpnia odbyły się w naszej szkole półkolonie dla uczniów i wychowanków ZSS nr 5. Zajęcia dobywały się w godzinach 7:30 do 16:30. Podczas półkolonii uczestnicy pływali amfibią, zwiedzali Sopockie Muzeum. Odwiedzili papugarnię i ZOO w Gdańsku. Brali udział w zajęciach w Żeglarskim klubie Sopockim, w Grodzisku w Sopocie, w Sopotece – Miejsca Biblioteka Publiczna oraz zajęciach z dogoterapii. Słuchali koncertu skrzypcowego i oglądali film w Multikinie w Sopocie.
Ponadto w czasie półkolonii odbywały się zajęcia logopedyczne i rehabilitacyjne.
Dzięki pięknej pogodzie uczestnicy codziennie wychodzili na spacer, kąpali się w morzu, bawili się na placu zabaw, który został wyposażony w nową huśtawkę dla dzieci poruszających się na wózkach.
Podczas trwania półkolonii odwiedził nas Prezydent Pan Jacek Karnowski. W tym dniu organizowaliśmy zajęcia plastyczne, na których przygotowywane były kotyliony na paradę niepodległościową. Dzieciom pomagali opiekunowie i rodzice, a Pan Prezydent przekazał uczestnikom sopockie wakacyjne pamiątki.
Półkolonie zakończyliśmy z p. Marcinem Stefańskim, który zaprosił nas na przepyszne gofry.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby te kolonie stały się wyjątkowe i niezapomniane!

16.06.2018

FESTYN

W sobotę odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Zadba. Było mnóstwo atrakcji i każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Ciekawą propozycją okazałą się stacja sensoryczna.Najmłodsi mieli okazję poeksperymentować z mąką,wodą,olejem, farbami, ziarnami.Jak co roku powodzeniem cieszyła się loteria fantowa oraz scena muzyczna.Na zamknięcie naszego spotkania odbył się mecz siatkowy na sali gimnastycznej.

14.06.2018

Wycieczka Sea Park w Sarbsk

Dzisiaj odbyła się wycieczka autokarowa do SeaParku w miejscowości Sarbsk.
Uczniowie mogli podziwiać park makiet zwierząt morskich, a także występ fok pod bacznym okiem trenerów. Niezapomnianych wrażeń i emocji naszym uczniom dostarczyło kino emocji 5d oraz oceanarium prehistoryczne 3d

08.06.2018

FESTYN

Stowarzyszenie ZADBA zaprasza 16 czerwca dzieci i rodziców od godz.10.00 do ogrodu "wesołej zabawy" który jest przy szkole ZSS5 przy ul. Kazimierza Wielkiego 14.

30.05.2018

PÓLKOLONIE SIERPIEŃ 2018

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 5
W SOPOCIE

24.05.2018

Sopocka 5-tka na 6

W dniu 23.05.18r. o godz. 10:00 w naszej szkole odbyły się szkolne „Majowe Prezentacje” pod hasłem: SOPOCKA 5-tka na 6. Wystąpili uczniowie ze wszystkich klas. Zaprezentowali swoje umiejętności, które zdobywali w ciągu roku pod kierunkiem nauczycieli, terapeutów, rehabilitantów i osób prowadzących dodatkowe zajęcia.
Bardzo nam było miło gościć na Prezentacjach rodziny naszych uczniów. Atmosfera imprezy była pełna wspaniałej energii i radości.
Dziękujemy uczestnikom Majowych Prezentacji za dostarczenie wszystkim wspaniałych przeżyć, wzruszeń i licznych powodów do refleksji.
Dziękujemy rodzicom tych niezwykłych uczestników za powierzanie rozwoju swoich dzieci nauczycielom i terapeutom naszej szkoły.
Doceniamy to zaufanie i dokładamy wszelkich starań, aby nasi uczniowie wspaniale się rozwijali i byli szczęśliwymi osobami.
Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM za przybycie i za wspólnie spędzony czas. Filmy z imprezy >Galeria >filmy wideo

Przegląd Małych Form Teatralnych
Przegląd Małych Form Teatralnych
25.04.2018

Dzisiaj dwie klasy szkoły podstawowej: SPmB i SPmE wzięły udział w przeglądzie teatralnym w Klubie ŻAK w Gdańsku. Nasi młodzi Aktorzy zajęli III miejsce. Gratulujemy!

23.04.2018

Jak co roku w kwietniu – już po raz siódmy – odbył się koncert charytatywny – stowarzyszenia „Zadba” na rzecz naszych podopiecznych. Sala koncertowa Opery Leśnej w Sopocie
wypełniła się po biegi. Muzycy Teatru Muzycznego w Gdyni
i studenci Studium Wokalno- Aktorskiego im.D Baduszkowej wykonali utwory E. Presleya w jazzowej aranżacji pod kierunek P. Goli i K.Wojciechowskiego. Podczas koncertu odbiel się aukcja prac podarowanych przez miłośników naszych koncertów
Dziękujemy artystom i wszystkich gościom za wspólnie spędzony czas.

Konkurs plastycznyCOLLAGE 2018
Konkurs plastycznyCOLLAGE 2018
17.04.2018

Konkurs plastyczny COLLAGE 2018

Nasza uczennica
Martyna Kowalska
otrzymała wyróżnienie
w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
COLLAGE 2018
„Mój ulubiony bohater z kreskówki”
Wykonała pracę pt. „Pingwiny z Madagaskaru” pod kierunkiem pani Katarzyny Pachowskiej
Tematyka pracy miała ścisły związek z zainteresowaniami Martyny. Jest to jedna z jej ulubionych kreskówek.
                         GRATULUJEMY!!!

Żagielki
Żagielki
22.03.2018

Nasze Żagielki

W dniu 22 marca 2018 roku szkolna grupa taneczna” Żagielki” pod opieką Pani Izy Kukawki pojechała na IX Pomorskie Spotkania Taneczne organizowane przez SOSW nr 2 w Gdyni. Przegląd już kolejny raz odbył się w kinoteatrze GROM w Gdyni Oksywie. Na festiwalu wystąpiło 10 grup ze szkół specjalnych całego województwa. Wszyscy występujący otrzymali słodkie upominki , a cała grupa dyplom i przepiękną statuetkę tańczącej pary, którą wystawiliśmy w gablocie na holu głównym w budynku szkoły. Uczestnicy naszej grupy wraz z innymi uczestnikami bawili się na „Pomorskich Spotkaniach Tanecznych” wyśmienicie. Mamy nadzieję, że swój występ powtórzą na szkolnej imprezie Mam Talent i cała społeczność szkolna będzie mogła ocenić taneczne talenty naszych „ zawodników”.

21.03.2018

21 marca pierwszy dzień wiosny! W naszej szkole odbyły się po raz drugi warsztaty wielkanocne.Dużo wrażeń i przedświąteczna atmosfera. Uczniowie wraz z rodzicami pod kierunkiem nauczycieli wykonywali przeróżne świąteczne ozdoby,mazurki i próbowali zdrowego chleba. Wszystko zostało nagrane przez tvp Gdańsk

Teatr Pinokio
Teatr Pinokio
19.03.2018

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy Teatr Lalek "Pinokio", który zabrał nas w "Zaczarowany Las"

08.03.2018

W dn. 7 marca odbyło się doroczne spotkanie z emerytownymi pracownikami naszej placówki. W miłej atmosferze, przy wiosennie przystrojonych stołach,wspominaliśmy dawne czasy. Uczniowie sopockiej szkoły muzycznej dali popis gry na instrumentach w formie mini-koncertu

Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa
26.01.2018

Dziś w naszych szkolnych murach odbyła się impreza karnawałowa na ludowo . Nie zabrakło pięknych strojów jak również postaci z bajek i filmów. Młodsi uczniowie bawili się znakomicie przy znanych utworach , ochoczo uczestniczyli w konkursach tanecznych.

 Przegląd Małych Form Teatralnych
Przegląd Małych Form Teatralnych
16.01.2018

Przegląd Małych Form Teatralnych

16 stycznia był dla uczniów klas: SPmB i SPmE bardzo ważnym dniem. Nasi młodsi aktorzy wystąpili w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w SP nr 1 w Sopocie. Zaprezentowali bajkę pt. "O chatce i jej mieszkańcach". Mimo tremy wypadli znakomicie. Zajęli 2 miejsce! Dziękujemy rodzicom za przygotowanie profesjonalnych strojów.

X Jubileuszowy Przegląd Jasełek
X Jubileuszowy Przegląd Jasełek
04.01.2018

W naszej szkole odbył się X Jubileuszowy Przegląd Jasełek.Wzięli w nim udział uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z trójmiejskich szkół a także klasy i grupy integracyjne sopockich przedszkoli i szkół podstawowych.Tematyka przedstawień dotyczyła okresu narodzenia Pańskiego.Aktorzy pięknie zaprezentowali się w bożonarodzeniowych inscenizacjach, przybliżając zgromadzonej publiczności magię Świąt.Filmy z Jasełek znajdują się w Galerii -filmy wideo

Jasełka szkolne
Jasełka szkolne
21.12.2017

Wigilia szkolna

Przy wigilijnym stole łamiąc opłatek święty, pomnijcie,
że dzień ten radosny w miłości jest poczęty.
Że jak mówi wam wszystkim dawne,
odwieczne orędzie
                                       z pierwszą na niebie gwiazdką
Bóg w Waszym domu zasiądzie

Roraty w szkole
Roraty w szkole
12.12.2017

Roraty

Nie tylko ciałem,ale i duchem przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Wczoraj gościliśmy ks. Kazimierza Czerlonka- proboszcza w parafii Gwiazda Morza, który poprowadził roraty oraz mszę świętą.

Turniej w Boule
Turniej w Boule
10.12.2017

Turniej w Boule

10 grudnia uczniowie naszej szkoły - Antoni i Nikodem wzięli udział w turnieju soft petanque II Memoriał Jurka Dębińskiego w miejscowości Kaliska. W zawodach uczestniczyło 12 dubletów z pomorskich klubów petanque. Atmosfera była wspaniała a rywalizacja trwała kilka godzin. Gratulujemy występu!

Mikołaju, Mikołaju…
Mikołaju, Mikołaju…
07.12.2017

Mikołaju, Mikołaju…

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje

Andrzejki
Andrzejki
01.12.2017

Andrzejki

W dniu 1 grudnia odbyła się impreza andrzejkowa dla klas młodszych.
Były wspólne zabawy integracyjne ,tańce i pyszny zdrowy poczęstunek.
Bawiliśmy się znakomicie.Więcej zdjęć w galerii

29.11.2017

Kraina Bajek

Kraina bajek zagościła dzisiaj w naszej szkole. Bawiliśmy się świetnie oglądając przedstawienie "Jaś wędrowniczek". W roli tytułowej nasz dobry znajomy Mateusz Kaczanowski!! Brawo!!

Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
21.11.2017

Pasowanie na ucznia

Dziś w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych

17.11.2017

Wizyta

Nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 im. Marii Grzegorzewskiej w Poznaniu gościli z wizytą w ramach współpracy

08.11.2017

ŚwiętoNiepodległości

8.11.17 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Panie: Agata,Roksana i Katarzyna sprawdzały wiedzę uczniów na temat naszego kraju. Było na poważnie i na wesoło, ale wszyscy dobrze się bawiliśmy

Konkurs
Konkurs
18.10.2017

Konkurs plastyczny

18 października Pani Małgosia wraz z uczennicą Jasminą i jej mamą jako reprezentanci odebrali nagrode za II miejsce w konkursie plastycznym pt. "pocztówka z wakacji" organiziwanym przez SP nr 9 w Sopocie. Wszyscy uczniowie klas SPmB i SPmE zdobyli wyroznienia- piekne gry edukacyjne i dyplomy

11.10.2017

Dzień Edukacji Narodowej

11.10.17r świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Wspaniały program artystyczny przedstawili uczniowie gimnazjum i spdp. Były też występy solistów i pyszny poczęstunek przygotowany dla wszystkich pracowników szkoły przez rodziców.

04.09.2017

             04 .09.2017 zadzwonił pierwszy dzwonek!
Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018 !!!!
Pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli w Sali rekreacyjnej.
Cieszymy się, że zdrowi i wypoczęci spotykamy się znowu w szkole.
W naszej szkole dużo zmian. Wchodzimy w pierwszy rok pracy, wdrażając zadania wynikające z reform edukacji.
Powstały 2 nowe klasy w szkole podstawowej i przybyli nowi uczniowie.
Od nowego roku przybyli też nowi pracownicy naszej szkoły: P. Agata Kulikowicz – nauczycielka, Pani główna księgowa i dwie panie opiekunki.